Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 S’ka kush që e ndalë Facebookun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

S’ka kush që e ndalë Facebookun Empty
MesazhTitulli: S’ka kush që e ndalë Facebookun   S’ka kush që e ndalë Facebookun I_icon_minitimeWed Nov 24, 2010 7:34 am

S’ka kush që e ndalë Facebookun F.1123130348598_m
Sipas të dhënave nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Facebook së shpejti mund të llogarisë atë që deri para pak kohë ka qenë e paimagjinueshme, që do të bëhet faqja e internetit me më shumë vizita sesa “i gjithëfuqishmi” Google.
Kompania amerikane për analiza “Hitwise” thekson se rritja vjetore e Facebookut ka qenë fenomenal, e gjatë javës së kaluar rrjeti më i popullarizuar online ka shënuar mbi tre për qind më shumë vizita dhe katërfish më shumë shfletime të faqeve sesa Google.

Sipas këtyre të dhënave, Facebook është faqja më e popullarizuar në SHBA.Edhe një kompani tjetër, “comScore”, ka publikuar të dhënat të cilat tregojnë se Facebook për një vit është rritur për 55 për qind.

Megjithatë, kjo kompani thotë se Facebook në tetor ka pasur 151.13 vizita unike, që është diç më pak se 173.3 të Google, i cili edhe më tutje, sipas këtij burimi, dominon me trafikun e internetit.

Ekspertët vlerësojnë se shtimi i pandalshëm apo përmirësimi i shërbimeve po ashtu i ka ndihmuar rritjes së Facebookut.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
S’ka kush që e ndalë Facebookun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» “Inati” e ndalë Tadicin në Beograd
»  250 milionë njerëz çdo ditë përdorin Facebookun
» Kush guxon dhe kush nuk guxon të pijë kafe
» Kush fle pak, ftohet më lehtë
» Muret s’ka kush t’i rrëzojë?!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: