Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Rekorderi botëror kalon një orë e 45 minuta në akull

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Rekorderi botëror kalon një orë e 45 minuta në akull  Empty
MesazhTitulli: Rekorderi botëror kalon një orë e 45 minuta në akull    Rekorderi botëror kalon një orë e 45 minuta në akull  I_icon_minitimeThu Dec 30, 2010 11:37 am

Hong Kong, 29 dhjetor - Holandezi Wim Hof, i cili mban rekordin botëror për notin më të gjatë nën akull, e përfundoi këtë vit me ngritjen e vetëdijes rreth ngrohjes globale në Hong Kong, duke qëndruar përsëri në akull dhe duke thyer rekordin personal të arritur në Tokio. Aventuristi holandez 51-vjeçar dhe rekorderi botëror, Wim Hof, i njohur si “Njeriu i akullt”, mban 9 rekorde botërore, dhe është i njohur me përpjekjen e pasuksesshme që të ngjitet në Mount Everest. Ai arriti të ngjitet në Kilimanxharo vetëm në bokserica, njoftojnë agjencitë. Këtë herë, Hof shënoi rekord të ri, duke qëndruar në ujë të ftohtë më shumë se një orë e 44 minuta në Tokio. Hof pohon se mund të kontrollojë temperaturën e trupit. Ai porosit se njeriu duhet të fillojë të jetojë në harmoni me natyrën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rekorderi botëror kalon një orë e 45 minuta në akull
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rusët skalitën mrekulli në akull
» Lindi më 11.1.’11 në 11:11 minuta
» Më 7 shkurt ANP kalon te konsorciumi i ri
» Kinezi u la në ujin e akullt 120 minuta
» Katërvjeçari bëri 1.482 pompa për 40 minuta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: