Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Fundoset ngadalë shitja e CD-ve muzikore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Fundoset ngadalë shitja e CD-ve muzikore Empty
MesazhTitulli: Fundoset ngadalë shitja e CD-ve muzikore   Fundoset ngadalë shitja e CD-ve muzikore I_icon_minitimeWed Jan 12, 2011 7:11 am

Londër, 11 janar - Sipas të dhënave të fundit nga Britania e Madhe, duket se koha e CD-ve muzikore është duke perënduar. Ata që akoma preferojnë ndjenjën e vjetër të mirë fizike të posedimit të muzikës në vitin 2010 ishin për 12,4 për qind më pak, që pasqyron trendin e mëtejmë të zvogëlimit të numrit të blerësve të interesuar kundrejt zgjedhjes gjithnjë më të madhe të muzikës online. Në vitin 2009 shitja ishte për 6,9 për qind më e ulët se një vit më parë.
Deri diku kjo rënie është “mbuluar” nga interesimi më i madh për muzikën digjitale, por edhe pse shitja e albumeve digjitale është rritur për madje 30,6 për qind, që tregon se ku kanë shkuar blerësit e CD-ve, megjithatë qarkullimi i përgjithshëm nga shitja e albumeve muzikore është më i ulët për 7 për qind në krahasim me një vit më parë. Krejt meseleja e zhdukjes së albumeve të paketuara më së shumti është theksuar në mënyrën e blerjes, sepse njerëzit janë shumë më të prirë që të paguajnë për ndonjë hit individual sesa për albumin në tërësi – shitja e singleve është rritur për 6 për qind në krahasim me një vit më parë, ndërsa qarkullimi i singleve tejkalon pothuajse dyfish qarkullimin nga shitja e albumeve digjitale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fundoset ngadalë shitja e CD-ve muzikore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: