Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Shiten 600 milionë ekrane të ndjeshme në prekje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Shiten 600 milionë ekrane të ndjeshme në prekje Empty
MesazhTitulli: Shiten 600 milionë ekrane të ndjeshme në prekje   Shiten 600 milionë ekrane të ndjeshme në prekje I_icon_minitimeTue May 25, 2010 5:03 pm

Shiten 600 milionë ekrane të ndjeshme në prekje F.0525110515376_m
Pasi që popullariteti i pajisjeve me ekrane të ndjeshme në prekje gjatë viteve të fundit është në rritje enorme, nuk befason as shitja e shkëlqyeshme e këtyre ekraneve.
Sipas rezultateve të kompanisë DisplaySearch, gjatë vitit të kaluar janë shitur mbi 600 milionë ekrane të ndjeshme në prekje. Përkundër një viti të krizës, rezultatet kanë qenë për 29 për qind më të mira se në vitin 2008. Nga gjithsej 606 milionë ekrane, prej atyre rezistues kanë qenë 50%, e derisa vëllimor 31%, mirëpo kompania analitike DisplaySearch pret që ekranet vëllimore do të marrin primatin e tregut qysh këtë vit.Shiten 600 milionë ekrane të ndjeshme në prekje Touchscreen1
Për suksesin e ekraneve të ndjeshme në prekje më meritorët janë celularët, e në masë më të vogël PMP-të si dhe pajisjet për navigacion. Pritet që gjatë viteve të ardhshme ekranet e ndjeshme në prekje me të madhe do të përdoren edhe në pajisjet më të mëdha, si në kompjuterët all-in-one dhe ata tabletë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Shiten 600 milionë ekrane të ndjeshme në prekje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pellegrini: Kam kërkuar të mos shiten Sneijder, Robben
» Krem për lëkurë të butë dhe të këndshme në prekje
» NEC nxjerr tabletin me dy ekrane në Qershor
» Gratë, më të ndjeshme ndaj dhembjeve kronike
» Samsung përgatit ekrane 7-inçëshe për kompjuterë tablet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: