Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Apple më e vlefshme se Microsoft

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Apple më e vlefshme se Microsoft Empty
MesazhTitulli: Apple më e vlefshme se Microsoft   Apple më e vlefshme se Microsoft I_icon_minitimeThu May 27, 2010 8:10 pm

Kompania Apple, sipas vlerës së aksioneve në bursën Nasdaq, ka tejkaluar gjigantin Microsoft i cili deri më tani ka bartur titullin e kompanisë më të vlefshme teknologjike sipas vlerës së aksioneve në treg.Apple më e vlefshme se Microsoft F.0527101606408_m
Pas mbylljes së shitblerjeve të mërkurën vlera e përgjithshme e aksioneve të Apple ka qenë 222 miliardë dollarë, derisa në të njëjtën kohë vlera e Microsoft ka qenë 219 miliardë dollarë.

Në fakt, vlera e aksioneve të Apple të mërkurën në bursën Nasdaq është rritur për 0.4%, në 244.11 dollarë, derisa në të njëjtën kohë vlera e Microsoftit ka rënë 4%, në 25.01 dollarë, që është niveli më i ulët gjatë shtatë muajve të fundit. Apple në të kaluarën ka qenë më e vlefshme se Microsoft, mirëpo sipas të dhënave të agjencisë së njohur të lajmeve Reuters, herën e fundit që vlera e aksioneve të Microsoftit ka qenë më e ulët sesa ato të Apple ishte 19 dhjetori i vitit 1989.

Aktualisht aksionet e Apple janë më shumë se dhjetë herë më të vlefshme se para dhjetë vitesh, e është interesante që ka qenë po Microsofti ai që ka shpëtuar kompaninë Apple nga falimentimi në vitin 1997 duke investuar 150 milionë dollarë në të.

Megjithatë, Microsoft është ende para Apple sipas qarkullimit të realizuar, respektivisht kjo kompani në tremujorin e fundit ka realizuar 14.5 miliardë dollarë qarkullim, derisa qarkullimi i Apple ka qenë 13.5 miliardë dollarë amerikanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Apple më e vlefshme se Microsoft
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Google, kompania më e vlefshme në SHBA
» Microsoft Touch Mouse
» Microsoft Touch Mouse
» Microsoft lë përdoruesit pa arnime
» Microsoft në iPad ofensivë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: