Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Jahjaga: Kosova u prezantua si shtet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Jahjaga: Kosova u prezantua si shtet  Empty
MesazhTitulli: Jahjaga: Kosova u prezantua si shtet    Jahjaga: Kosova u prezantua si shtet  I_icon_minitimeSun May 29, 2011 4:22 pm

Presidentja Atifete Jahjaga është kthyer të dielën nga vizita zyrtare në Poloni, ku mori pjesë në Samitin e 17-të të presidentëve të vendeve të Evropës Qendrore. Në Aeroportin e Prishtinës, Jahjaga u prit me ceremoni zyrtare nga Garda e Nderit e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK).
“Ishte hera e parë që Kosova mori pjesë në diskutime, jo vetëm për çështjet e brendshme të saj, por në çështjet e përgjithshme që janë brengë e të gjitha shteteve të Evropës. Unë personalisht e konsideroj këtë si një të arritur shumë të madhe, që Kosova më në fund po prezantohet si shtet i barabartë me të gjitha shtetet dhe mund të japë kontributin e saj në një nivel të barabartë edhe me presidentët e vendeve të tjera të Evropës”, ka thënë Jahjaga.
Presidentja ka thënë se çështja e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë sigurisht ka qenë temë e takimeve që ka pasur me homologë të saj.
“Qëndrimi im ka qenë qëndrimi që gjithnjë kam pasur, që ky është një dialog teknik, në të cilin diskutohen çështje teknike që lehtësojnë jetën e qytetarëve, si të Republikës së Kosovës, po ashtu edhe të Republikës së Serbisë dhe çdo çështje tjetër që hapet, sa i përket riorganizimit të brendshëm apo çështjen e statusit, këto janë çështje që kanë vijën e kuqe. Unë disa herë e kam përmendur çështjen e vijës së kuqe dhe këtu nuk do të ketë asnjë diskutim”, ka thënë Jahjaga, njoftoi Zyra për Informim e Presidencës. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Jahjaga: Kosova u prezantua si shtet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kosova shtet i ri, realitet që duhet pranuar
» Kosova është shtet fqinj, e jo pjesë e Serbisë
» Kacin: Kosova është shtet, Beogradi t’i pranoj vulat
» Jahjaga: Kosova ta ketë rrugën e qartë të anëtarësimit në BE
» Drashkoviq: Në Kosovë nuk ka shtet serb

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: