Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Moderator/e
A.Z™

<b>Postime</b> Postime : 2150

Brazili i fortë për Zimbabvenë Empty
MesazhTitulli: Brazili i fortë për Zimbabvenë   Brazili i fortë për Zimbabvenë I_icon_minitimeThu Jun 03, 2010 7:05 am

Brazili i fortë për Zimbabvenë F.0602202347194_m
Brazili ka mposhtur me rezultat bindës prej 3-0 kundërshtarët nga kombëtarja e Zimbabvesë, në miqësoren përgatitore para Botërorit.
Portat heshtën deri në minutën e 41-të, kur Michel Bastos shënoi një gol fantastik nga gjuajtja e lirë për 1-0. Tre minuta më vonë, pas një pasimi të mirë të Maiconit për Robinhon, ky i fundit kalon një futbollist dhe shënon në portën kundërshtare për të dyfishuar epërsinë.

Rezultati përfundimtar u përcaktua pas ‘një stërvitjeje rutinore’, kur Dani Alves e gjeti të vetmuar Elanon, i cili trefishoi epërsinë (56’).

Kjo fitore e Brazilit para Botërorit që fillon më 11 qershor, është sinjal i qartë për dashamirët e futbollit, se do të shohin futboll të mirëfilltë brazilian gjatë kompeticionit njëmujor.