Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Studentë i FM-së
iliriana

<b>Postime</b> Postime : 3702

Arsenali i fortë për Evertonin Empty
MesazhTitulli: Arsenali i fortë për Evertonin     	  Arsenali i fortë për Evertonin I_icon_minitimeSun Nov 14, 2010 10:00 pm

Arsenali ka arritur të shënojë fitore tejet të rëndësishme në Godisson Park te Evertoni, me rezultat të pastër 2-1.
Arsenali e dominoi ndeshjen lehtë, por as Evertoni nuk është sprapsur, pasi që të urdhëruarit e David Moyes arritën të shënojnë vetëm një gol, përkundër mundësive.

Bacary Sagna zhbllokoi rezultatin falë ndihmës së Andrey Arshavin pas 36-të minutash lojë.

Me të filluar pjesa e dytë, Marouane Chamakh asistoi për Cesc Fabregas i cili iu rikthye golave (48’), për 2-0. Evertoni bëri presion, por pos një goli të Tim Cahill (89’), vendasit nuk arritën të nxjerrin së paku një barazim.