Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 James Berisha ka pritur më shumë ndihmë nga Qeveria

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

James Berisha ka pritur më shumë ndihmë nga Qeveria  Empty
MesazhTitulli: James Berisha ka pritur më shumë ndihmë nga Qeveria    James Berisha ka pritur më shumë ndihmë nga Qeveria  I_icon_minitimeSun Jul 10, 2011 9:01 am

Piloti nga Kosova me shtetësi amerikane, James Berisha, ka thënë se shpresonte më tepër ndihmë nga qeveria e Kosovës për misionin e tij të fluturimit në Afrikë që synon të sigurojë më tepër njohje për pavarësinë e Kosovës.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai është shprehur se ka pasur një ndihmë minimale, që për të është skandaloze, ndërsa ia hedh fajin mentalitetit me të cilin zyrtarët i shohin nismat e tilla.

“Ka qenë mirë që ata të jenë me misionin gjatë gjithë kohës, një gjë që nuk e kanë bërë... Ndihma është simbolike, një ndihmë minimale, 20.000 euro, ky mision kushton afër gjysmë milioni... Kur Qeveria jonë shpenzon 5.7 milionë euro për një gjë që unë ende nuk di se çfarë kemi përfituar nga ajo gjë për t’i bërë publicitet Kosovës, e neve na jep vetëm 20.000 euro, ky është nja skandal i madh”, është shprehur Berisha.

Sipas pilotit, misioni i tij në pothuajse të gjitha vendet afrikane i ka siguruar Kosovës miliona dollarë të ardhura, pasi ka shërbyer si një reklamë për vendin e tij, me intervistat dhe takimet që ai vetë ka zhvilluar në secilin vend.

Berisha është kthyer në Shtetet e Bashkuara pas një aksidenti të rëndë në Sudan, ku bëri një ulje të detyruar në një rrugë pranë shkretëtirës. Me gjithë këto vështirësi, ai thotë se do ta vazhdojë misionin e tij në Afrikë. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
James Berisha ka pritur më shumë ndihmë nga Qeveria
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aksidentohet James Berisha
» James Berisha mund të lirohet së shpejti nga paraburgimi
» G8-a premton më shumë ndihmë
» Berisha: Vrasja e Bin Laden, lajm shumë i mirë për paqen
» Kirgistani i kërkon ndihmë Rusisë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: