Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 French Open: Schiavone fiton titullin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

French Open: Schiavone fiton titullin Empty
MesazhTitulli: French Open: Schiavone fiton titullin   French Open: Schiavone fiton titullin I_icon_minitimeSat Jun 05, 2010 7:20 pm

French Open: Schiavone fiton titullin F.0605203258367_m
Italiania e renditur e 17-ta në botë, Francesca Schiavone, ka fituar titullin e parë Grand Slam pasi mposhti Samantha Stosur në dy sete (6-4; 7-6) në finalen e French Open
Schiavone, e cila kurrë më parë nuk ka shkuar përtej çerekfinales në një turne të madh, dominoi ndaj australianes që nga fillimi deri në fund, gjatë 98 minutave të ndeshjes.

Fitorja në Paris do të thotë se 29-vjeçarja do të bëhet po ashtu e para italiane që fiton një Grand Slam. Ajo është edhe femra më e moshuar që fiton një turne të madh, që kur Ann Jones e fitoi Wimbledonin në vitin 1969.

“Nuk jam përgatitur pasi kur përgatitem gjërat kurrë nuk ndodhin. Por jam ndjerë e mrekullueshme sot, si kampione. Jam vërtet shumë, shumë e lumtur. Ju falënderoj të gjithëve”, ka thënë Schiavone pasi ka marrë trofeun.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
French Open: Schiavone fiton titullin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nadal fiton French Open
» Roma fiton, por jo titullin
» Roddick më tej, eliminohet Schiavone
» Schiavone fitoi në meçin më të gjatë në histori
» Nadal triumfon në French Open

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-
Kërce tek: