Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Britani: Gjendja ekonomike më e keqe se sa është menduar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
A.Z™
Moderator/e
Moderator/e
A.Z™


<b>Postime</b> Postime : 2150

Britani: Gjendja ekonomike më e keqe se sa është menduar Empty
MesazhTitulli: Britani: Gjendja ekonomike më e keqe se sa është menduar   Britani: Gjendja ekonomike më e keqe se sa është menduar I_icon_minitimeMon Jun 07, 2010 2:37 pm

Britani: Gjendja ekonomike më e keqe se sa është menduar F.0607143812396_m

Ekonomia britanike është në gjendje më të rëndë se sa është besuar më parë dhe vendin e presin “vite të dhimbshme” të reduktimit të shpenzimeve publike.
Kryeministri britanik, David Cameron, ka paralajmëruar se Britania e Madhe ka rritje ekonomike shumë më të vogël se sa është parashikuar më parë.

Cameron shpjegoi se “vitet e ardhshme të dhimbshme të reduktimit të shpenzimeve publike” do të thonë se buxheti do të ulet më së shumti për përfitimet sociale dhe punëtorët në sektorin publik.

Mediet theksojnë se ministri britanik i financave, George Osborn, ka arritur sukses të rëndësishëm në samitin e G20, pasi që “shtetet udhëheqëse” kanë mbështetur qëndrimin britanik mbi nevojën e reduktimit të buxheteve shtetërore, për të shmangur problemet e borxhit afatgjatë.

Koalicioni qeveritar është zotuar të reduktojë shpenzimet publike për 6.2 miliardë sterlina këtë vit, në përpjekje për të zvogëluar deficitin buxhetor prej 156 miliardë sterlina.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Britani: Gjendja ekonomike më e keqe se sa është menduar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sharja është shprehi e keqe, por e shëndetshme
» Rruga jonë është e vështirë, sepse është pëpjetë, por ajo është e qartë, sepse është e drejtë
» Viktima nga një i armatosur në Britani
» Dëshmitari “X” kishte menduar ta vriste Limajn
» Rëndohet gjendja e grevistëve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: