Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Sa ka efekt çaj i kamomilit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeLti
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
BeLti


<b>Postime</b> Postime : 1065

Sa ka efekt çaj i kamomilit?   Empty
MesazhTitulli: Sa ka efekt çaj i kamomilit?    Sa ka efekt çaj i kamomilit?   I_icon_minitimeSun Sep 26, 2010 9:15 pm

Sa ka efekt çaj i kamomilit?   Thumbnail.php?file=kamomil_26_370115441

Si mund të ruani peshën normale të trupit? Konsumoni 1 filxhan çaj kamomili të ngrohtë menjëherë pas vakteve të ushqimit. Hedhim 4 gr. kamomil në 2 filxhanë çaji me ujë të nxehtë, e lëmë për 10 min, e kullojmë dhe e pimë. Ia vlen të theksojmë se kamomili nuk duhet zier, sepse gjatë zierjes shkatërrohen vajrat eterike që përmban. Ndoshta ju duket e paktë sasia e rekomanduar më lart, por duhet të keni parasysh se kamomili duhet përdorur me rregull për të ruajtur peshën normale të trupit. Përdorimi i tij i shpeshtë dhe në sasi të mëdha, mund të sjellë rezultate krejt të kundërta nga ato që dëshirojmë, si p.sh. acarime nervore, zverdhje të lëkurës dhe dhimbje koke, transmeton Mia.

Çfarë mbron zemrën?

Studimet mbi të mirat e kafesë ndaj sistemit kardiovaskular janë nga më të ndryshmet. Kafeja mund t’i bëjë mirë zemrës. Një grup studiuesish europianë kanë prezantuar disa të dhëna që do t’u pëlqejnë shumë konsumatorëve të pijes së zezë. Sipas studimit të bërë te një numër personash me probleme kardiovaskulare është vënë re se sa më shumë kafe që pinin, aq më i vogël ishte rreziku për t’u prekur nga infarkti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa ka efekt çaj i kamomilit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sa kanë efekt vitaminat?
» Skicimi i hartave, efekt domino për rajonin
» Sheqeri shkakton efekt varesie si droga

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: