Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Gjyshja parashutiste

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Gjyshja parashutiste Empty
MesazhTitulli: Gjyshja parashutiste   Gjyshja parashutiste I_icon_minitimeWed Nov 03, 2010 7:38 pm

Gjyshja parashutiste F.1103192010961_m
Spanjollja 77 vjeçare filloi të hidhej me parashutë kur ishte 30 vjeçe, ndërsa deri më sot është hedhur 903 herë në drejtim të tokës në stilin e rënies së lirë.
Montse nga Spanja është bërë profesionistja më e vjetër e cila është hedhur me parashutë në stilin e lirë. Pa marrë parasysh nyjën artificiale të këmbës, plaka nga Katalonia nuk dorëzohet. Është hedhur me parashutë në mbarë botën, ndërsa gara e parë në nivel botëror në të cilën mori pjesë, ka qenë ajo në Empuriabrava në brigjet e bregdetit Spanjoll më 1993.

“Kam filluar me skijim, kam vazhduar me hedhjen dhe kërcimin në trampolinë dhe jam marrë edhe me surfim. Sa herë që mbërrij në ndonjë garë të gjithë thonë se ndihen krenarë që më njohin”, tha Montse.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjyshja parashutiste
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Super-gjyshja kineze 125-vjeçare
» DJ Gjyshja nisi turneun në Amerikë
» Facebook gjyshja festoi ditëlindjen e 105
» Gjyshja 85-vjeçare – mbretëresha e hajdutëve
» Gjyshja 95-vjeçe vendos rekord bote në sprint

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: