Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Xavi, organizatori më i mirë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Xavi, organizatori më i mirë Empty
MesazhTitulli: Xavi, organizatori më i mirë   Xavi, organizatori më i mirë I_icon_minitimeThu Jan 13, 2011 3:52 pm

Leipzig, 13 janar - Xavi Hernandez, mesfushori i Barcelonës, është shpallur për të tretin vit radhazi si organizatori më i mirë në botë nga Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS).
Xavi është përzgjedhur nga mediet dhe ekspertët e 85 shteteve nga të gjitha kontinentet, transmeton TCH.

I dyti është renditur shoku i tij i skuadrës, Andres Iniesta, ndërsa i treti mesfushori i Interit, Wesley Snejder.

Ja renditja e 10 organizatorëve më të mirë për vitin 2010:

1. Xavi Hernandez (ESP/Barcelona) 223 pikë
2. Andres Iniesta (ESP/Barcelona) 148
3. Wesley Sneijder (HOL/Inter) 128
4. Lionel Messi (ARG/Barcelona) 111
5. Mesut Özil (GER/Real Madrid) 47
6. Diego Forlan (URU/Atlitico Madrid) 30
7. Cristiano Ronaldo (POR/Real Madrid) 27
8. Bastian Schweinsteiger (GER/Bayern Munchen) 22
9. Francesc Fabregas (ESP/Arsenal) 13
10. Arjen Robben (HOL/Bayern Munchen) 12
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Xavi, organizatori më i mirë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajme nga Sporti-
Kërce tek: