Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

  Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

  	  Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126  Empty
MesazhTitulli: Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126      	  Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126  I_icon_minitimeSun Feb 06, 2011 8:48 am

Gruaja nga Kuba, Juana Bautista de la Candelaria Rodriguez festoi ditëlindjen e 126. Edhe pse organizata e cila përcjellë dhe verifikon të dhënat për banorët më të vjetër të planetit ende nuk e ka pranuar zyrtarisht, të afërmit e kubanezes thonë se ajo është më e vjetra në botë.

Agjencia kubaneze e lajmeve Prensa Latina njoftoi se De la Candelaria Rodriguez posedon dokumentet nga regjistri civil, në të cilin thuhet se ajo është lindur më 2 shkurt të vitit 1885 në qytetin Ceiba Hueca, ku jeton edhe sot.

Ditëlindjet e saja i përcjellin edhe mediat shtetërore në Kubë, ndërsa miqtë dhe të afërmit shpresojnë se plaka nga Kuba do të pranohet zyrtarisht si gruaja më e vjetër në botë, njofton AP

Të përkujtojmë, se para disa ditësh në moshën 115 ndërroi jetë gruaja më e vjetër në botë Eunice Sanborn nga Teksasi. Pas vdekjes së saj, gruaja më e vjetër në botë u bë amerikania Cooper, e cila është e lindur më 26 gusht të vitit 1896
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gruaja nga Kuba festoi ditëlindjen e 126
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Facebook gjyshja festoi ditëlindjen e 105
» Zlata – gruaja gomë
» Gruaja përzë burrin, e detyron të jetojë me qenin
» Gruaja i mbijetoi rënies nga kati i 23-të
» Gruaja shtatzënë viktimë e trafikimit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Kuriozitete-
Kërce tek: