Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Roma fiton derbin lokal, Milan vetëm barazim

Moderator/e
A.Z™

<b>Postime</b> Postime : 2150

Roma fiton derbin lokal, Milan vetëm barazim  Empty
MesazhTitulli: Roma fiton derbin lokal, Milan vetëm barazim    Roma fiton derbin lokal, Milan vetëm barazim  I_icon_minitimeSun Mar 13, 2011 8:00 pm

Roma fiton derbin lokal, Milan vetëm barazim  13-lazioroma4

Romë, 13 mars – Drbi lokal në Serie A i takoi Rokës, e cila në takimin sotëm mposhti Lazion me rezultatin 2:0. të dy golat i shënoi Francesco Totti në pjesën e dytë, madje goli i dytë ra në minutën e 90-të nga penalltia, me ç’rast u përjashtua edhe lojtari i Lazios Ledesma. Para tij, pranë rezultatit 1:0 për Romën, referi përjashtoi edhe lojtarin tjetër të Lazios, rumunin Radu.
Kryesuesi i kampionatit italian, ekipi Milan nuk ka arritur më shumë se një barazim në san Siro kundër Barit, i cili lufton për ekzistencë. Kësisoj Milan humbi rastin për të shtuar dallimin në pikë karshi Interit, pas barazimit të këtij të fundit me Brescian, kështu që mbeti epërsia prej pesë pikëve e rosonerëve. Milan mori gol në minutën 39 dhe megjithë përpjekjet nuk ia doli të shenjë golin e barazimit deri në minutën 82 (Cassano), edhe pse nëntë minuta para kësaj ishte përjashtuar Ibrahimoviqi pas dy kartonëve të verdhë.
Udinese si mysafir demoloi Cagliarin, ndërsa vlen të theksohet se golashënues i dyfishtë për Udinesen ishte Di Natale.