Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Prishtina ka veç 200 mijë banorë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Prishtina ka veç 200 mijë banorë?  Empty
MesazhTitulli: Prishtina ka veç 200 mijë banorë?    Prishtina ka veç 200 mijë banorë?  I_icon_minitimeFri Apr 15, 2011 7:37 am

Edhe pse është pritur që numri i banorëve rezidentë të kryeqytetit të Prishtinës të jetë mbi gjysmë milioni, një e gjë e tillë duket se nuk do të ndodhë.
Vetëm një ditë para përfundimit të regjistrimit të popullsisë, zyrtarë të komisionit komunal për regjistrimin e popullsisë në komunën e Prishtinës kanë bërë të ditur se deri tani janë regjistruar mbi 95 për qind e qytetarëve të kryeqytetit të Kosovës dhe se numri i banorëve ka rezultuar të jetë 200 mijë.

Halim Halimi, zyrtar për regjistrim, ka thënë se kjo shifër ka dalë nga regjistrimi që është bërë deri më 12 prill.

“Ne gjithmonë marrim informata gjatë regjistrimit dhe deri më 12 prill numri sillet diku afër 200 mijë banorë”, ka thënë Halimi, njofton Zëri.

Sipas tij, kjo shifër e ulët e banorëve të Prishtinës është pasojë e faktit se disa vendbanime që dikur i kanë takuar komunës së Prishtinës, tani bëjnë pjesë në komunën e re të Graçanicës. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Prishtina ka veç 200 mijë banorë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Prishtina më pak se 200 mijë banorë!
» “Prishtina investon para në njohje”
» Banorë 1.8 milion, votues 1.6!
» Kosova ka më pak se dy milionë banorë
» Prishtina borxhliu më i madh, Gjakova më i vogli

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: