Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Jeremic: Jam pjesë bisedimeve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Jeremic: Jam pjesë bisedimeve   Empty
MesazhTitulli: Jeremic: Jam pjesë bisedimeve    Jeremic: Jam pjesë bisedimeve   I_icon_minitimeMon Apr 25, 2011 6:57 am

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremic, ka deklaruar se nuk i janë marrë kompetencat që të merret me Kosovën dhe rajonin, duke përgënjeshtruar kështu mediat serbe që thoshin se ai është duke punuar vetëm me shtetet e painkuadruara për shkak se me rajonin merret presidenti Boris Tadic, me Kosovën drejtori politik Borko Stefanovic, ndërsa me integrimet evropiane Bozidar Djelic.
“Kur është fjala për dialogun me Prishtinën, Ministria e Punëve të Jashtme, si dhe të gjitha institucionet tjera shtetërore, ofron mbështetjen e domosdoshme juridike dhe diplomatike për ekipin negociator të Qeverisë së Serbisë, e sipas nevojës edhe takohemi”, ka thënë Jeremic, ndërsa raporton Express.

Ai ka deklaruar se përmes bisedimeve do të përmirësohet jeta e serbëve në Kosovë, duke pohuar se procesi sapo ka filluar dhe se shpreson që së shpejti të pasojnë edhe rezultatet e para.

Shefi i diplomacisë serbe ka bërë të ditur se javën e ardhshme do të takohet në Beograd me ministrin e Jashtëm kinez si dhe me shefin e diplomacisë së Azerbajxhanit, me të cilët do të diskutojë edhe për Kosovën. Ai po ashtu ka thënë se do të përfaqësojë Serbinë në seancën për Kosovën në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. /Telegrafi/

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Jeremic: Jam pjesë bisedimeve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Jeremic: Negociatat me BE-në, pa njohjen e Kosovës
» Jeremic kërkon hetim për organet në OSHA
» Jeremic: Kosova po i paguan zyrtarët e Afrikës!
» Jeremic: S’ka vend për Kosovën në iniciativat rajonale
» Mustafa: Jo bisedimeve pa kushte

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: