Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Veprimet e policisë kanë qenë politike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Veprimet e policisë kanë qenë politike  Empty
MesazhTitulli: Veprimet e policisë kanë qenë politike    Veprimet e policisë kanë qenë politike  I_icon_minitimeTue May 03, 2011 4:47 pm

Kryetari i Prishtinës dhe i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se nuk e ka krahasuar me UDB-në gjithë Policinë e Kosovës, por një pjesë të saj që, siç shprehet, ia ka zënë dyert Komunës së Prishtinës.

Kryetari i Prishtinës në intervistën për Radio Kosovën, arsyeton krahasimin që i ka bërë veprimeve të një pjese të Policisë së Kosovës me ato të UDB-së, i bindur se kjo është pjesë e shantazhit politik.

“Këtu më së paku ka të bëjë me, themi në rastin e Prishtinës, veprime që janë thjesht ligjore. Unë i konsideroj këto që janë veprime politike, që janë shantazhe, të cilat po bëhen ndaj Komunës së Prishtinës dhe, për këtë arsye, e kam thënë edhe në media, sepse, nuk dëshiroj që elemente të shtetit policor të na lajmërohen tek ne”, tha Mustafa.

Ndonëse ka akuzuar për infiltrimin e elementeve të SHIK-ut në polici, Mustafa thotë se iniciativa e deputetit të AAK-së, Burim Ramadani për të ngritur komision hetimor për SHIK-un nga Kuvendi i Kosovës, është e gabuar pasi kjo organizatë, sipas tij, nuk ka qenë legale dhe me të duhet të merren organet e drejtësisë.

Ndryshe, Mustafa beson në realizimin e marrëveshjes me PDK-në dhe AKR-në, kurse kritikat nga opozita i konsideron pjesë e luftës politike, pasi ato, duke qenë pjesë e komisioneve, po implementojnë marrëveshjen. E kritikat e paraardhësit të tij, Fatmir Sejdiu, Mustafa i sheh si e drejtë e shprehjes së mendimit.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa thotë se partia e tij do të vazhdojë ta luaj fuqishëm rolin e saj opozitar, ndërsa shprehet se ende është herët të flitet për punën e Qeverisë-Thaçi 2. Ndërsa, për programin për zhvillim ekonomik të hartuar në Bullgari, ai thotë se nuk është program, por teza të një programi me parametra vështirë të arritshëm. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Veprimet e policisë kanë qenë politike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Diplomon gjenerata e 42-të e Policisë së Kosovës
» Zgjohu dënon ndërhyrjen e policisë
» Kuvendi s’ka ide për helikopterët e autoblindat e policisë
» Amauri: Të shohim nëse unë kam qenë problemi te Juve
» Kosova mund të ketë domain shtetëror, edhe pa qenë pjesë e OKB-së

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: