Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Notë negative

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Notë negative  Empty
MesazhTitulli: Notë negative    Notë negative  I_icon_minitimeThu Jun 02, 2011 5:01 pm

Njëqind ditët e para të punës të Qeverisë së Kosovës vlerësohen negativisht nga analistët. Luan Shllaku e Mufail Limani thonë se gjatë kësaj periudhe, ekzekutivi nuk ka bërë pothuajse asgjë, në asnjë fushë.

Qeveria e dytë në krye me Hashim Thaçin i ka mbushur 100 ditë. Ky numër mund të ishte i dyfishuar nëse zgjedhjet e 12 dhjetorit do të kalonin pa vjedhje votash, shkruan Express.

Kosovarët, megjithatë kishin arritur të bëhen me Qeverinë e dytë që nga pavarësimi i vendit, vetëm më 22 shkurt, pas marrëveshjeve që Thaçi kishte bërë për krijimin e koalicionit.

Qysh në mbledhjen e parë, Thaçi e kishte shpallur qeverinë e re si më të mirën në historinë e qeverive të Kosovës. Por ky kabinet ishte përballur shpesh me kritikat e opozitës dhe pjesë të shoqërisë civile të cilat kanë akuzuar edhe për numrin e madh të njerëzve që janë “akomoduar” në ekzekutiv.

Dy analistët, Mufail Limani dhe Luan Shllaku në biseda me Express të mërkurën kanë vlerësuar se puna e qeverisë gjatë këtyre ditëve ka qenë minimale.

Shllaku ka përshkruar edhe procesin e krijimit të Qeverisë së Kosovës.

“Mënyra se si u konceptua Qeveria e re ishte ekskluzivisht e ndikuar nga pazaret politike që duhej bërë me partnerët e ri të koalicionit. S’kishte vizion fare për atë që i duhet Kosovës për të akceleruar projektet e mëdha zhvillimore” ka thënë Shllaku.

Analisti Mufail Limani duke vlerësuar 100 ditëshin e qeverisjes thotë se këtë periudhë të Qeverisë Thaçi e ka shënuar edhe zhvillimet që kanë të bëjnë me zgjedhjen e presidentit.

Limani thotë se një gjë e mirë që lidhet me qeverisjen ka të funksionimin minimal të shtetit të Kosovës. “Mendoj se këtë minimum kjo qeveri e ka arritur, mirëpo të gjithë ata që kërkojnë më shumë demokraci, më shumë zhvillim, më shumë fokus në çështjet vitale mendoj se qytetarët janë të pakënaqur”, ka shtuar ai. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Notë negative
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: