Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Serbia jeton në iluzione

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Serbia jeton në iluzione  Empty
MesazhTitulli: Serbia jeton në iluzione    Serbia jeton në iluzione  I_icon_minitimeSun Sep 11, 2011 5:56 am


Kryetari i Këshillit politik të Partisë Demokratike në Serbi, Dragoljub Micunovic, ka thënë se Serbia është duke jetuar me iluzione sa i përket Kosovës, dhe se dihet kush është sovran në Kosovë.

“Është shumë e pashëndetshme të jetosh në iluzione. Dhe sa më shumë që jetojmë në këtë vetëmashtrim se kemi fuqi të rëndësishme dhe ndikim në Kosovë, aq më shumë po humbim kohë”, ka thënë Micunovic në një intervistë për Dnevnik.

Sipas tij, fjalët për sovranitetin e Serbisë në Kosovë janë gjithnjë e më shumë virtuale sesa reale. Ai ka vlerësuar se Serbia edhe për një kohë mund ta pengojë pranimin e Kosovës në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. “Mirëpo, shtetet hyjnë në sistemin e organizatës botërore vullnetarisht, që do të thotë se mund të ekzistojnë dhe të funksionojnë në të drejtën ndërkombëtare madje edhe pa të. Ashtu që hapësira jonë manovruese në këtë aspekt është e ngushtë”.

Micunovic ka deklaruar se që nga shpallja e pavarësisë së Kosovës, situata ka ndryshuar në dëm të Serbisë, sepse shqiptarët kanë ndërtuar institucione dhe Kosova është njohur nga pjesa më e madhe dhe më e rëndësishme e vendeve anëtare të BE-së, si edhe nga SHBA-të.

“Sovran është ai që e ka autoritetin në një vend, ai i cili mund të shpallë gjendje të jashtëzakonshme, ndërsa dihet se kush është aktualisht sovran në Kosovë”, ka shtuar Micunovic.

Ai ka thënë se Serbia është vonuar me idenë e ndarjes së Kosovës dhe ka kërkuar që vendi i tij të vendosë marrëdhënie tregtare me Kosovën dhe të shmangë dramat si ajo e fundit rreth vulave doganore.

Sipas fjalëve të tij, do të ishte mirë sikur Kosova dhe vendet tjera të Ballkanit “të shtyhen” drejt BE-së, sepse në këtë mënyrë do të eliminohej tensioni rreth kufijve dhe do të lehtësohej mirëkuptimi i ndërsjellë. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Serbia jeton në iluzione
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kush ecë shpejt, jeton më gjatë
» Kosova e do një Ballkan që jeton në harmoni
» Los Angeles, 4 nëntor - Ylli i futbollist, David Beckham, ka zbuluar se e dëshiron shtetësinë e SHBA-së, por kjo nuk do të ndryshojë dëshirën e tij për të luajtur për kombëtaren angleze. Futbollisti i Los Angeles Galaxy, i cili jeton në Beverly Hills n
» Jeton në kabinën vezë për të kursyer para
» Serbia nën presion!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: