Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Apple prodhuesi i katërt më i madh i telefonave të mençur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
BeLti
Anëtarë i MG
Anëtarë i MG
BeLti


<b>Postime</b> Postime : 1065

Apple prodhuesi i katërt më i madh i telefonave të mençur  Empty
MesazhTitulli: Apple prodhuesi i katërt më i madh i telefonave të mençur    Apple prodhuesi i katërt më i madh i telefonave të mençur  I_icon_minitimeTue Nov 02, 2010 11:00 am

Apple prodhuesi i katërt më i madh i telefonave të mençur
Apple prodhuesi i katërt më i madh i telefonave të mençur  F.1102094451532_m
Kualiteti dhe popullariteti i pajisjes Apple iPhone ka bërë që kompania në tremujorin e tretë të këtij viti është vendosur në maje të listës së prodhuesve më të mëdhenj të telefonave të mençur.Sipas të dhënave më të reja të analistëve të IDC-së për tremujorin e tretë të këtij viti, tregu global i telefonave të mençur në krahasim me vitin e kaluar është rritur për 14.6 për qind, e në tërësi prodhuesit kanë shitur 340.5 milionë pajisje të tilla. Gjatë tremujorit të tretë të vitit të kaluar kjo shifër ka qenë 297.1 milionë pajisje.Fituesi më i madh i këtij tremujori padyshim ka qenë Apple dërgesat e të cilës kanë qenë 14.1 milionë, që i bie të jetë rritje prej 90.5 për qind krahasuar me të dhënat e vjetme. Me këto shifra Apple është vendosur në vendin e katërt të prodhuesve të telefonave të mençur.Në vendin e parë të listës edhe më tej gjendet Nokia e cila tremujorit të kaluar ka shitur 110. 4 milionë pajisje, në të dytin Samsung me 71.4 milionë, në të tretin LGE me 28.4, e në të pestin RIM me 12.4 milionë telefona të mençur të shitur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Apple prodhuesi i katërt më i madh i telefonave të mençur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» IPKO me modelet më të reja të telefonave të mençur?
»  Android merr 25.5 për qind të tregut të telefonave
» Lëvizja 2010 - Pjesa e katërt
» Celulari i mençur Revolucion i LG
» Shitja e telefonave mobil në botë ngritet 19 për qind

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: