Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Rexhepi: Shqipëria “natyrale” jo reale Publikuar: Sot, më 02 nëntor 2010

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Rexhepi: Shqipëria “natyrale” jo reale Publikuar: Sot, më 02 nëntor 2010 Empty
MesazhTitulli: Rexhepi: Shqipëria “natyrale” jo reale Publikuar: Sot, më 02 nëntor 2010   Rexhepi: Shqipëria “natyrale” jo reale Publikuar: Sot, më 02 nëntor 2010 I_icon_minitimeTue Nov 02, 2010 7:10 pm

Rexhepi: Shqipëria “natyrale” jo reale Publikuar: Sot, më 02 nëntor 2010 02rexhepi4
Prishtinë, 2 nëntor – Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës dhe nënkryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Bajram Rexhepi, i ka thënë FoNet-it, agjenci serbe e lajmeve, se ideja mbi Shqipërinë “natyrore” dhe bashkimi me territoret në të cilat jetojnë shqiptarët “nuk është reale”, duke theksuar se bëhet fjalë për iluzionin, të cilin e promovojnë disa parti të vogla politike.

“Këtë tregim në programet e veta e kanë disa parti të vogla. Kosova dhe Shqipëria janë dy shtete, të cilat kanë aq shumë të përbashkëta, por ekzistojnë si shtete të veçanta. Dhe të tilla do të mbesin”, është shprehur Rexhepi.

I pyetur se kur do të fillojë dialogu midis Beogradit e Prishtinës, Rexhepi është përgjigjur se ai mund të fillojë “në çdo moment”, por do të “ishte më i efektshëm pas formimit të qeverisë së re të Kosovës”.

Ai ka paraparë se kjo do të jetë “dialog për çështje teknike midis dy shteteve sovrane të pavarura”, dhe ka shtuar se mbi çështjen e personave të zhdukur bashkëpunimi tashmë ekziston.

Rexhepi konsideron se do të duhej të flitej për “targat dhe dokumentet, infrastrukturën, energjetikën e çështje të tjera”,

Duke folur për zgjedhjet në Kosovë, Rexhepi ka thënë se është “koha që serbët të dalin në numër sa më të madh”, dhe si shumë pozitive, ka vlerësuar sinjalet nga Beogradi përmes deklaratave të Vuk Drashkoviqit dhe Dragolub Miqunoviqit.

Ai shpjegon se deputetët serbë dhe të bashkësive të tjera minoritare në Kosovë, pas zgjedhjeve të ardhshme, do të mund të ishin bashkë si grupi i dytë politik për nga fuqia në Parlamentin e Kosovës, nëse dalin në zgjedhje me numër të mjaftueshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rexhepi: Shqipëria “natyrale” jo reale Publikuar: Sot, më 02 nëntor 2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: