Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Apple edhe më e pasur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Apple edhe më e pasur  Empty
MesazhTitulli: Apple edhe më e pasur    Apple edhe më e pasur  I_icon_minitimeFri Jan 07, 2011 1:44 pm

Apple në fillim të këtij viti është bërë kompania e dytë më e vlefshme në botë, shikuar nga kapitalizimi tregtar.

Shikuar nga kapitalizimi tregtar, Apple në ditët e para të këtij viti që sapo hymë është bërë kompania e dytë më e vlefshme në botë. Me rritjen e vlerës së aksioneve për dy për qind në 329.57 dollarë në fillim të javës, vlera e Apple është ngritur në 302.32 miliardë dollarë.

Me këtë kompania ka siguruar vendin e dytë, rreth së cilit qysh nga shtatori po shtyhet me kompaninë kineze PetroChina, e analistët e kompanisë së hulumtimeve Piper Jaffray prognozojnë rritje edhe më të madhe të aksioneve gjatë këtij viti në mbi 400 dollarë.

Kompania e naftës Exxon Mobil Corporation edhe më tutje mbetet në vendin e parë sipas kapitalizimit tregtar me vlerë të përgjithshme prej 375.92 miliardë dollarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Apple edhe më e pasur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Besim Beqaj edhe ministër, edhe biznesmen
» Nokia X2, edhe i mençur edhe i lirë
» Tadic: Edhe Evropa, edhe Kosova
» Vezët, edhe të shëndetshme edhe të rrezikshme
» Të rrish me njerëz të pasur, të dëmton

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: