Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Tadiq u propozon radikalëve serbë ndarjen e Kosovës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Tadiq u propozon radikalëve serbë ndarjen e Kosovës Empty
MesazhTitulli: Tadiq u propozon radikalëve serbë ndarjen e Kosovës   Tadiq u propozon radikalëve serbë ndarjen e Kosovës I_icon_minitimeWed Feb 02, 2011 1:47 pm

Presidenti aktual i Serbisë, Boris Tadiq, iu ka propozuar ndarjen e Kosovës liderëve më radikalë të veriut të Mitrovicës dhe të Kosovës, Marko Jakshiqit dhe Millan Ivanoviqit.
Marko Jakshiq, kryetar i Partisë Demokratike të Serbisë për Kosovë të Vojisllav Koshtunicës, ka deklaruar për media serbe në veri të Mitrovicës se kryetari i Serbisë, Boris Tadiq, ka propozuar ndarjen e Kosovës si zgjidhje të problemit, duke shtuar se udhëheqësia e tanishme në Beograd është duke udhëhequr një politikë antishtetërore ndaj, siç është shprehur ai, Krahinës.
Pushtetarët e tanishëm, që janë në fuqi, kanë tentuar të paraqesin DSS-në si parti e cila
dëshiron ndarjen e Kosovës, duke treguar se gjoja janë duke udhëhequr një politikë
e cila angazhohet për territorin e Serbisë. “Haptas do t’ju them që kam pasur ofertë direkte unë ( Marko Jakshiq v.j) dhe Millan Ivanoviq nga presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, që të ndajmë Kosovën, që veriu që nga lumi Ibër t’i bashkohet Serbisë, ndërsa pjesa tjetër e Kosovës të bashkohet me Shqipërinë”, ka thënë Jakshiq. Unë mendoj se kur është në pyetje Kosova, Serbia duhet të udhëheqë një politikë të fortë shtetërore, sepse vetëm këmbëngulësia mundet përsëri ta kthejë Kosovën në Serbi”. Raportin e Dick Martyt, Jakshiq e shef si një shans të mirë që Serbia ta kthejë Kosovën në gjirin e saj territorial brenda një periudhë kohore të caktuar. “Tanimë, pas raportit të Dick Martyt, shanset janë shumë më të qarta he mendoj se brenda 10 vjetëve Kosova prapë do të jetë nën integritetin e Serbisë”, ka thënë Jakshiq.
“Qendrimi i SNS-së është shumë i paqartë, por një gjë dihet se DSS-ja nuk do të
jetë pjesë e pushtetit që tregton Kosovën për Bashkimin Evropian, por do të jemi në
anën e atyre që do të luftojnë për të ruajtur tërësinë territoriale të shtetit të Serbisë. DSS-ja për kurrfarë çmimi nuk do të ndryshojë qëndrimin e saj nacional dhe politik”, ka thënë Jakshiq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tadiq u propozon radikalëve serbë ndarjen e Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ivanoviq: Me ndarjen e Kosovës do të shpërnguleshin 70 mijë serbë
» Tadiq kërkon veprime neutrale ndaj statusit të Kosovës
» Serbia heq maskat, do ndarjen e Kosovës
» BE pengon Tadicin për ndarjen e Kosovës
» SHBA-të kundërshtojnë ndarjen e Kosovës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: