Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Fitou: Kosova nuk do të ndahet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Fitou: Kosova nuk do të ndahet  Empty
MesazhTitulli: Fitou: Kosova nuk do të ndahet    Fitou: Kosova nuk do të ndahet  I_icon_minitimeWed May 18, 2011 2:50 pm

Ambasadori i Francës në Kosovës, Jean François Fitou ka thënë të mërkurën se ndarja përfundimisht nuk është zgjidhje dhe Kosova nuk do të ndahet. Në një prononcim për Radio Dukagjinin, ai tha se kjo ide nuk është vetëm e rrezikshme por edhe e pamundur.
Më tej, ambasadori francez në Kosovës tha se nuk e sheh asnjë mundësi që ndonjë shtet në Evropë të marr territorin e ndonjë shteti tjetër.

“Unë nuk e di se pse disa ministra në Serbi flasin për një zgjidhje që as nuk është në tavolinë dhe asnjë shtet serioz nuk e mbështet. Kurrë nuk kam dëgjuar ndonjë fjalë nga ndonjë shtet serioz që ka njohur Kosovën e që është në favor të ndarjes së Kosovës. Ndarja nuk është në tavolinë, nuk do të jetë në tavolinë dhe është temë që as që bëhet fjalë që mund të diskutohet për të”, tha Fitou.

“Nuk e shoh asnjë mundësi që ndonjë shtet në Evropë të marr territorin e ndonjë shteti tjetër. Kjo thjesht është e pamundur. Kjo është diçka që i takon të kaluarës së kontinentit evropian, e që ka qenë një e kaluar me plot gjak dhe tollovi. Tash ndarja është jashtë tavolinës. Askush nuk do ta mbështes dhe përfundimisht është jashtë çdo diskutimi”, tha më tej ambasadori francez në Kosovë. /Telegrafi/

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Fitou: Kosova nuk do të ndahet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lunacek: Kosova nuk do të ndahet
» Tahiri dhe Fitou biseduan për veriun
» Fitou: Zgjidhjet për veriun nga Pakoja e Ahtisaarit
» Fitou: Mbikëqyrjes së pavarësisë po i vjen fundi
» Fitou për bisedimet, fillim i njohjes reciproke

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: