Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Rikthimi i ‘Commodore 64’, në qershor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Rikthimi i ‘Commodore 64’, në qershor Empty
MesazhTitulli: Rikthimi i ‘Commodore 64’, në qershor   Rikthimi i ‘Commodore 64’, në qershor I_icon_minitimeFri May 20, 2011 7:02 am

Kompania amerikane “Commodore USA” planifikon që, në qershor, ta lëshojë në shitje modelin e ri të kompjuterit, i cili dikur mbante epitetin e kompjuterit më të famshëm në botë, “Commodore 64”. Kompjuteri i kultit, i cili ka hyrë edhe në librin e rekordeve “Guinness”, do ta mbajë pamjen e vjetër, por performansat do t’i ketë moderne.
“Commodore” i ri do të ketë një procesor ‘dual core’ ‘Atom’ me 1.8 GHz, një kartelë grafike ‘Nvidia Ion2’, 4GB RAM memorie, lexuesin multi-format të kartelave të memories, kyçjen USB dhe lidhjen e internetit ‘Wi-Fi’...
Çmimi fillestar do të jetë 595 dollarë, sa kishte kushtuar edhe modeli i parë, gjatë viteve 1980.
Kompjuteri i parë “Commodore 64” kishte arritur një popullaritet të madh gjatë viteve 1980, për shkak se ishte më i lirë se konkurrentët (“IBM” dhe “Apple”), pastaj kishte një memorie më të madhe dhe kishte mundësi që të lidhej thuajse me të gjitha llojet e televizorëve, të cilët në këtë rast shërbenin si monitorë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Rikthimi i ‘Commodore 64’, në qershor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Wenger jo i befasuar nga rikthimi i United
» Moratti: Rikthimi i Scudettos? Mbi varrin tim…
» Rikthimi i Behramit në vendin ku u quajt "tradhtar"
» Marrëveshjet e para, më 14 dhe 15 qershor?
» Gjykimi i Haradinajt në qershor?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Teknologjia-
Kërce tek: