Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Acidet Omega-3 forcojnë eshtrat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
Anonymous



Acidet Omega-3 forcojnë eshtrat Empty
MesazhTitulli: Acidet Omega-3 forcojnë eshtrat   Acidet Omega-3 forcojnë eshtrat I_icon_minitimeWed May 12, 2010 11:09 am

Acidet Omega-3 forcojnë eshtrat

Acidet Omega-3 forcojnë eshtrat F.0512111843281_m

Konsumimi sa më i madh i acideve yndyrore omega-3, veçanërisht DHA (acidit dokosaheksaenik) mund ta rritë përbërjen minerale të eshtrave dhe t’i bëjë ata më të shëndetshëm dhe më të fuqishëm.Këto të dhëna janë nxjerrë nga një studim i ri që është zhvilluar në minj dhe që është botuar në revistën shkencore British Journal of Nutrition.
Acidet omega-3 lidhen me një varg dobish shëndetësore ku përfshihet edhe ulja e rrezikut nga sëmundjet kardio-vaskulare dhe disa lloje të kancerit, rritja e suksesshme e fëmijës gjatë shtatzënisë, ndërsa efekti pozitiv i tyre shfaqet edhe në nyje dhe gjendjen shpirtërore.
Sipas studimit të fundit, kafshët të cilat kanë konsumuar DHA kanë pasur përbërje më të lartë minerale dhe dendësi më të madhe në eshtra. Shkencëtarët mendojnë se DHA është e patjetërsueshme për zhvillimin e eshtrave pasi besohet se është një prej elementëve kyç për të ndërtuar palcën kockore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Acidet Omega-3 forcojnë eshtrat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Acidet omega-3-yndyrore për dëgjim të mirë
» Acidet omega-3-yndyrore mbrojnë nga kanceri i gjirit
» Omega 3 për eshtra më të shëndetshëm
» Produktet ushqimore që forcojnë imunitetin
» Dobite E Qumeshtit Nuk Ndalen Te Eshtrat

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet Mjeksore-
Kërce tek: