Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Jahjaga nderohet me Medaljen e Shërbimit në Polici

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Jahjaga nderohet me Medaljen e Shërbimit në Polici   Empty
MesazhTitulli: Jahjaga nderohet me Medaljen e Shërbimit në Polici    Jahjaga nderohet me Medaljen e Shërbimit në Polici   I_icon_minitimeFri Apr 08, 2011 5:45 pm

Presidentja, Atifete Jahjaga ka dhënë dorëheqje nga pozita e zëvendësdrejtoreshës së Përgjithshme të Policisë së Kosovës. Jahjaga u nderua me mirënjohje dhe me Medaljen e Shërbimit, për gjithë kontributin që ka dhënë gjatë punës së Policinë e Kosovës.
“Më 7 prill 2011, pasi u votua nga deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe u zgjodh Presidente e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dha dorëheqje nga pozita e zëvendësdrejtoreshës së Përgjithshme për operativë në Policinë e Kosovës”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, presidentja Jahjaga gjatë ditës ka vizituar Ministrinë e Punëve të Brendshme, prej nga është nderuar me mirënjohje dhe medalje.

Ajo u prit nga ministri Bajram Rexhepi dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Reshat Maliqi.

Në ceremoninë e organizuar me këtë rast, Presidentja Atifete Jahjaga u nderua me mirënjohje dhe me Medaljen e Shërbimit, për gjithë kontributin që ka dhënë gjatë punës së Policinë e Kosovës.

Presidentja Jahjaga u shpreh se ndihet shumë mirë që është mes kolegeve e kolegëve ku kaloi 11 vjet, duke dhënë kontributin e pakursyeshëm për të ndërtuar një institucion, Policinë e Kosovës, që aktualisht sipas saj është një shembull i padiskutueshëm i suksesit.

“Kam përjetuar të gjitha sfidat që kanë çuar në pavarësinë e Kosovës. Jam krenare që jam angazhuar në krijimin e ndërtimin e njërit prej institucioneve më të respektuara të Kosovës”, tha ajo.

Duke vlerësuar si të suksesshme punën në policinë e Kosovës, Presidentja Jahjaga tha se “këtë e tregon rrita dhe profesionalizimi i Policisë së Kosovës, sukseset e saj të panumërta, bashkëpunimi i saj shumë i mirë me të gjitha institucionet e tjera dhe, më kryesorja, bashkëpunimi i shkëlqyeshëm me të gjithë qytetarët e Kosovës”.

Ndërkaq, ministri Bajram Rexhepi dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Reshat Maliqi, vlerësuan lart punën që ka bërë zonja Jahjaga në Policinë e Kosovës dhe u shprehën të bindur se ajo edhe detyrën e re do ta kryejë në mënyrë të shkëlqyeshme, në shërbim të vendit dhe interesave të qytetarëve të Kosovës. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Jahjaga nderohet me Medaljen e Shërbimit në Polici
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Topi dekoron Selimin me ‘Medaljen e art të Shqiponjës’
» Erdogan dekorohet edhe me Medaljen e Artë të Pavarësisë
» Nderohet me titullin ‘Doctor Honoris Causa’
» Ischinger nderohet me titullin “Honoris Causa”
» FSK-ja do të përdoret si polici?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: