Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Votimi elektronik shmang parregullsitë në zgjedhje!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Votimi elektronik shmang parregullsitë në zgjedhje!  Empty
MesazhTitulli: Votimi elektronik shmang parregullsitë në zgjedhje!    Votimi elektronik shmang parregullsitë në zgjedhje!  I_icon_minitimeSat Apr 16, 2011 9:27 am

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka organizuar konferencë pas Zgjedhore, me temën “Mësimet e nxjerra nga Zgjedhjet Parlamentare 2010 dhe Nevojat për Reformë Zgjedhore”, ku është diskutuar për procesin zgjedhor në tërësi dhe mënyrat më të mira për një reformim më substancial dhe gjithëpërfshirës zgjedhor.
Me këtë rast, “Demokracia në Veprim” ka publikuar edhe tre raporte, atë të monitorimit të Zgjedhjeve Parlamentare 2010, të kostos së fushatës, si dhe analizën për reformën zgjedhore.

Pjesëmarrësit diskutuan për periudhën parazgjedhore, vlerësimin e procesit, shpenzimet e fushatës, dhe funksionimin e KQZ-së dhe PZAP-së. Udhëheqësi i “Demokracisë në Veprim, Ismet Kryeziu, potencoi nevojën për fillimin e procesit të reformave zgjedhore, duke mundësuar edhe një pjesëmarrje të gjerë.

Kryetarja KQZ-së, Valdete Daka foli për punën e këtij institucioni. Ajo tha se në krahasim me kushtet dhe rrethanat aktuale, KQZ ka kryer një punë të shkëlqyeshme. Panelisti tjetër, kryetari i PZAP-it, Shukri Sylejmani, e vlerësoi raportin e Demokracisë në Veprim. Sylejmani tha se PZAP ka kryer të gjitha ankesat në afatin e caktuar, duke mos ndikuar në vonesën e certifikimit të rezultateve. “Gjithsej kanë qenë 456 ankesa, 77 për qind më 12 dhjetor, 16 për qind më 9 janar dhe 3 për qind më 23 janar”, tha Sylejmani.

Deputeti i PDK-së, Arsim Bajrami përmendi mënyrën elektronike të votimit, si mënyrë e mirë për të shmangur parregullsitë. Edhe deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri mbështeti këtë propozim. Por Beqiri vlerësoi se zgjedhjet në Kosovë nuk kanë qenë demokratike. Ndërsa Ardian Gjini i AAK-së, e vlerësoi raportin e Demokracisë në Veprim. Gjini më tej ka folur për parregullsitë e shumta që kanë përshkuar procesin zgjedhor. /Telegrafi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Votimi elektronik shmang parregullsitë në zgjedhje!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: