Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Thaçi: Jemi një milion shqiptarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Thaçi: Jemi një milion shqiptarë   Empty
MesazhTitulli: Thaçi: Jemi një milion shqiptarë    Thaçi: Jemi një milion shqiptarë   I_icon_minitimeSun Apr 24, 2011 8:37 am

Gjendja e shqiptarëve në Maqedoni, është e keqe, padyshim se këto tre vitet e fundit situata u keqësua tej mase. U varfëruan shqiptarët me të vetmin qëllim, t’i shpërngulin prej territoreve dhe tokave të veta. Kështu ka deklaruar kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, me rastin e një tubimi për riformatimin e Rinisë Demokratike Shqiptare.
“Po sillen maqedonasit sikur nuk ka zot shpije të shqiptarëve këtu, unë ju përkujtoj atyre se më 5 qershor ata do të ballafaqohen me zot shpije dhe do të jenë të detyruar ta pranojnë platformën e re të Partisë Demokratike Shqiptare, janë dy gjëra shumë të thjeshta që kërkon PDSH-ja. Nuk ka më vetëm ata të kolliten këtu, po të duan le të kolliten bashkë me ne ose do të rrezikojnë të humbin gjithçka. Nuk ka më të na shfrytëzojnë dhe eksploatojnë në shekullin 21 si në shekujt e mesjetës duke marrë tatime prej nesh dhe prej atyre tatimeve duke na kthyer 1 apo 2%”, citon Zhurnal fjalët e Menduh Thaçit.

“Ne nuk mund të lejojmë që ata të na trajtojnë si një pakicë ekstreme. Ne jemi një milion milet, një milion njerëz. Ne kemi kapacitete të mëdha shtet-formuese, kemi edhe kapacitet shtet-shpërbërës. Është rëndësishme që bashkërisht të kuptojmë se nuk mund të na përkrah as Shqipëria as Kosova as Amerika as Evropa, nëse ne bashkërisht nuk ngrihemi në këmbë dhe të demonstrojmë pakënaqësinë tonë”, ka thënë Thaçi. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Thaçi: Jemi një milion shqiptarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Thaçi: Nuk jemi në konflikt me qytetarët e veriut, por me strukturat ilegale
» Thaçi: Rugova gjithmonë pjesë e historisë shqiptare
» Del Bosque: Nuk jemi favoritë
» Edhe më tej jemi më optimistët në rajon
» Hamza: Jemi në rrugë të mirë me FMN-në

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: