Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Edhe më tej jemi më optimistët në rajon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Edhe më tej jemi më optimistët në rajon Empty
MesazhTitulli: Edhe më tej jemi më optimistët në rajon   Edhe më tej jemi më optimistët në rajon I_icon_minitimeTue Dec 28, 2010 9:40 am

Prishtinë, 28 dhjetor - Mbi 55 për qind e qytetarëve të Kosovës presin që viti 2011 do të jetë më i mirë se viti 2010, bëjnë të ditur rezultatet e hulumtimit “Barometri global”, të realizuar nga “Gallup International”. Sipas këtij hulumtimi, qytetarët e Kosovës janë më optimistët në rajon, ndërsa qytetarët e Serbisë janë deklaruar si më pesimistët në rajon.
Sipas agjencisë së lajmeve INA, vetëm 11 për qind e serbëve kanë shprehur vlerësime optimiste, duke rezultuar si populli më pesimist në rajon. Anketa e prezantuar thekson se më pak optimistë janë edhe qytetarët e BeH-së, Bullgarisë dhe vendeve tjera evropiane.
Hulumtimi i “Gallup International” është realizuar në 53 shtete, në të cilat jetojnë 76 për qind e popullsisë botërore.
Sipas kësaj ankete, del se 42 për qind e qytetarëve në botë janë optimistë se viti 2011 do të jetë më i mirë se ai 2010, ndërsa 19 për qind janë pesimistë.
Qytetarët më optimistë janë nga Suedia, Finlanda, Danimarka dhe Zvicra, të cilët del se janë më të kënaqurit në botë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Edhe më tej jemi më optimistët në rajon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: