Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Qeveria e shtyn për më vonë Ligjin antimafia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Qeveria e shtyn për më vonë Ligjin antimafia   Empty
MesazhTitulli: Qeveria e shtyn për më vonë Ligjin antimafia    Qeveria e shtyn për më vonë Ligjin antimafia   I_icon_minitimeSun Apr 24, 2011 8:38 am

Kosova dhe Bosnjë e Hercegovina konsiderohen si të vetmet shtete në rajon që ende nuk e kanë miratuar pakon e ligjeve antimafia. Me këto ligje, parashihet konfiskimi i pasurive të paligjshme. Pretendohet se vetëm gjatë vitit të kaluar, vlera totale e dëmit që është shkaktuar nga veprimet e mundshme korruptive në Kosovë, të ketë qenë mbi 10 milionë euro. E në këto vepra, janë të përshirë edhe politikanë të rangut të lartë.
E përditshmja Koha Ditore shkruan të dielën se Qeveria e Kosovës nuk i ka dhënë prioritet miratimit të Projektligjit për parandalimin dhe luftimin e krimit të organizuar, edhe pse kryeministri Hashim Thaçi, qysh në korrik të vitit të kaluar, e ka proklamuar inicimin e procedurës për miratimin e tij.

Në agjendën legjislative të Qeverisë, ky projektligj figuron të jetë në grup me projektligjet që më së voni do të procedohen për shqyrtim dhe miratim në Kuvendin e Kosovës. Kjo gjë parashihet të ndodhë në muajin nëntor, atëherë kur deputetëve nuk do t’u mbeten as dy muaj të plotë për ta përmbyllur punën vjetore. Në Kryesi të Kuvendit, nuk besojnë se projektligji që ndryshe njihet edhe si Projektligji antimafia, do të mund të miratohet para shkurtit apo marsit të vitit të ardhshëm. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Qeveria e shtyn për më vonë Ligjin antimafia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: