Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Refuzohet ankesa e mbrojtjes së Haradinajt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Refuzohet ankesa e mbrojtjes së Haradinajt  Empty
MesazhTitulli: Refuzohet ankesa e mbrojtjes së Haradinajt    Refuzohet ankesa e mbrojtjes së Haradinajt  I_icon_minitimeThu Jun 02, 2011 4:46 pm

Dhoma e Apelit e Tribunalit Ndërkombëtar për Krime Lufte në ish- Jugosllavi ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Ramush Haradinajt, e cila muaj më parë pati paraqitur një dokument me prova me të cilat kishte synuar ta sfidojë prokurorinë me aktakuzën që e posedon.

Dhoma e Apelit ka urdhëruar me këtë rast Prokurorinë, që përveç dy dëshmitarëve të cilët kishin dështuar të paraqiten në gjykimin autentik, të thërras dëshmitarë të rinj në rigjykimin e pjesshëm, mungesa e të cilëve ka qenë arsyetim për hapjen e rigjykimit të pjesshëm.

“Mbrojta e Haradinajt tani do të shtyjë dhe do të kërkojë që rigjykimi i pjesshëm të fillojë sa më parë që të jetë e mundur, me shpresë brenda pak javësh”, ka njoftuar Besnik Tahiri nga AAK-ja. Sikurse më parë, edhe tani, sipas tij, vendimi është marrë nga shumica në Dhomën e Apelit, me presidentin e Tribunalit, gjyqtarin Patrick Robinsion, i cili, sipas tij, nuk është pajtuar me opinionin e shumicës.

Ekipi mbrojtës i liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, kishte paraqitur ankesën në shkurt të këtij viti. Ankesa me dhjetëra faqe kishte paraqitur prova kundërshtuese për aktakuzën, sipas të cilës për krime lufte të kryera në zonën operative të Dukagjinit, akuzohen Ramush Haradinaj, Idriz Balaj e Lahi Brahimaj.

Mbrojtja nuk kishte kërkuar që lënda të mbyllet tërësisht por që prokuroria të paraqesë sa më shpejt faktet që pretendon se i posedon. /Zëri/Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Refuzohet ankesa e mbrojtjes së Haradinajt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mungesa e Haradinajt - hendikep për Kosovën
» Refuzohen tri ankesa në Gjykatën Supreme
» Nis procesi i Haradinajt
» Gjykimi i Haradinajt në qershor?
» Rigjykimi i Haradinajt më 18 gusht?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: