Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 VV: “Pasarela e Turpit”, Thaçi me kabinetin qeveritar (video)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

VV: “Pasarela e Turpit”, Thaçi me kabinetin qeveritar (video)  Empty
MesazhTitulli: VV: “Pasarela e Turpit”, Thaçi me kabinetin qeveritar (video)    VV: “Pasarela e Turpit”, Thaçi me kabinetin qeveritar (video)  I_icon_minitimeSat Jun 18, 2011 8:49 am



Aktivistët e lëvizjes Vetëvendosje realizuan aksionin simbolik “Pasarela e Turpit”, siç thanë ata me fotografitë e yjeve të hajnisë së pronës publike, të mirëqenies së qytetarëve dhe të së ardhmes së Kosovës. Këta “yje”, sipas Vetëvendosjes janë kryeministri Hashim Thaçi, si dhe anëtarët e kabinetit qeveritar Besim Beqaj, Edita Tahiri, Bredri Hamza, Hajredin Kuçi, Bajram Rexhepi.

Aktivistja Puhie Demaku gjatë këtij aksioni tha “Bulevardi Hollywood është i mbushur përplot yje që shënjojnë emrat e më të arriturve në skenën e filmit. “Walk of Fame” apo “Pasarela e Famës” është mishërim i të arriturave. Të frymëzuar nga Walk of Fame, Lëvizja Vetëvendpsje sot ka shndërruar bulevardin më të famshëm në Kosovë, në Walk of Shame – Pasarela e Turpit, meqë udhëheqësit e kësaj Qeverie janë mishërim i turpit të këtij vendi, të këtij populli dhe kësaj shoqërie. Ata po e plaçkitin shtetin dhe popullin duke u thirrur në emër të kombit e në emër të sovranitetit, pikërisht, duke përbuzur popullin dhe duke përmbysur edhe atë pak sovranitet që e gëzojmë”.

“Kosovës po i vidhet territori përmes dialogut me Serbinë. Kosovës po i vidhet buxheti përmes korrupsionit. Kosovës po i vidhen asestet përmes privatizimit”, vlerësoi Demaku.

Ajo më tej theksoi se në vend të njohjeve ndërkombëtare, Kosovës po i shtohet numri i njollave ndërkombëtare, ndërsa Kosova vazhdon të jetë vendi më i izoluar në Evropë, me shkallën më të lartë të papunësisë, me shkallën më të lartë të varfërisë dhe me shkallën më të lartë të korrupsionit. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
VV: “Pasarela e Turpit”, Thaçi me kabinetin qeveritar (video)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kuvendi s’e zë kabinetin qeveritar
» Priten ndryshime në kabinetin qeveritar
» Kabineti ‘gjigant’ qeveritar
» Thaçi sot në interpelancë
» VV: Thaçi u iku përgjigjeve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: