Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 VV: Thaçi & Co. me Yje në “Walk of Shame”!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

VV: Thaçi & Co. me Yje në “Walk of Shame”! Empty
MesazhTitulli: VV: Thaçi & Co. me Yje në “Walk of Shame”!   VV: Thaçi & Co. me Yje në “Walk of Shame”! I_icon_minitimeSat Jun 18, 2011 8:59 am

VV: Thaçi & Co. me Yje në “Walk of Shame”! Walk-of-shame-vv

Aktivistët e lëvizjes Vetëvendosje realizuan aksionin simbolik “Pasarela e Turpit”, siç thanë ata me fotografitë e yjeve të hajnisë së pronës publike, të mirëqenies së qytetarëve dhe të së ardhmes së Kosovës. Këta “yje”, sipas Vetëvendosjes janë kryeministri Hashim Thaçi, si dhe anëtarët e kabinetit qeveritar Besim Beqaj, Edita Tahiri, Bredri Hamza, Hajredin Kuçi, Bajram Rexhepi.

Aktivistja Puhie Demaku gjatë këtij aksioni tha “Bulevardi Hollywood është i mbushur përplot yje që shënjojnë emrat e më të arriturve në skenën e filmit. “Walk of Fame” apo “Pasarela e Famës” është mishërim i të arriturave.

Të frymëzuar nga Walk of Fame, Lëvizja Vetëvendpsje sot ka shndërruar bulevardin më të famshëm në Kosovë, në Walk of Shame – Pasarela e Turpit, meqë udhëheqësit e kësaj Qeverie janë mishërim i turpit të këtij vendi, të këtij populli dhe kësaj shoqërie. Ata po e plaçkitin shtetin dhe popullin duke u thirrur në emër të kombit e në emër të sovranitetit, pikërisht, duke përbuzur popullin dhe duke përmbysur edhe atë pak sovranitet që e gëzojmë”, transmeton Telegrafi.

“Kosovës po i vidhet territori përmes dialogut me Serbinë. Kosovës po i vidhet buxheti përmes korrupsionit. Kosovës po i vidhen asestet përmes privatizimit”, vlerësoi Demaku.

Ajo më tej theksoi se në vend të njohjeve ndërkombëtare, Kosovës po i shtohet numri i njollave ndërkombëtare, ndërsa Kosova vazhdon të jetë vendi më i izoluar në Evropë, me shkallën më të lartë të papunësisë, me shkallën më të lartë të varfërisë dhe me shkallën më të lartë të korrupsionit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
VV: Thaçi & Co. me Yje në “Walk of Shame”!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Thaçi e ka hetuar
» Thaçi sot në interpelancë
» VV: Thaçi u iku përgjigjeve
» Thaçi: E ardhmja, veç në BE
» Thaçi e Tadic u takuan dy herë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet :: L.VETEVENDOSJE!-
Kërce tek: