Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Kosova e Re në rrugë pa krye

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dr.FjoollaaH™
WebMaster
WebMaster
dr.FjoollaaH™


<b>Postime</b> Postime : 9044

Kosova e Re në rrugë pa krye  Empty
MesazhTitulli: Kosova e Re në rrugë pa krye    Kosova e Re në rrugë pa krye  I_icon_minitimeTue Jun 28, 2011 7:56 am

Derisa të fillojë realizimi i projektit të termocentralit Kosova e Re, Qeveria e Kosovës duhet të shpenzojë miliona të tjerë nga buxheti. Pasi janë harxhuar 11 milionë euro, Banka Botërore ka kërkuar që të investohet edhe më shumë në shërbime konsulente. Projekti është futur në rrugë pa krye.

Pavarësisht se termocentrali Kosova e Re nuk ka filluar ende të ndërtohet, për të deri më tash janë shpenzuar mbi 11 milionë euro. Përkundër krejt këtyre shpenzimeve milionëshe, për të ardhur deri të finalizimi i këtij projekti po kërkohen mjete tjera shtesë. Tash kërkesën për shpenzime shtesë e ka bërë Banka Botërore, e cila do nga Qeveria e Kosovës zbatimin e një projekti për shërbime konsulente për Kosovën e Re. Burime të gazetës brenda Qeverisë tregojnë se BB’ja ka kërkuar mjete tjera shtesë për shërbime konsulente.

Sipas këtij burimi, deri më tash me gjithë mjetet tjera që janë derdhur në këtë projekt, arrihet vlera e miliona eurove vetëm për shërbime konsulente.

“Banka Botërore ka kërkuar mjete shtesë për shërbime konsulente, që tani arrijnë vlerën e miliona eurove”, thotë ky burim për Express.

Por, shfrytëzimi i gjithë këtyre mjeteve për ish ministrin e Energjisë dhe Minierave, Ethem Çeku, është i kotë dhe i padobishëm. “Unë mendoj se tani edhe milionat tjerë nëse jepen e kanë humbur kuptimin, pasi projekti është duke u zgjatur dhe s`dihet as a do të fillojë”, thotë ish ministri Çeku.

Ai tregon për Express se që nga viti 2007 për këtë projekt janë shfrytëzuar miliona euro. E vazhdimi i derdhjes së mjeteve tjera për këtë projekt, sipas tij, është i paarsyeshëm dhe nuk do të ndikojë për të vënë në funksion këtë termocentral. “Vetëm për kompani këshilluese deri më tani për këtë projekt janë dhënë mbi 11 milionë euro”, thotë Çeku. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.mjeksia-grup.tk
 
Kosova e Re në rrugë pa krye
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: