Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Faliminderit per viziten!

Nese keni deshire qe te i lexoni te gjitha seksionet e forumit ju sygjerojm qe te regjistroheni, seksionet te cilat nuk mund te i leconi pa u regjistruar jane: Prodhime Tona, Libra Shqipë, Libra te huaj, Seminare Mjeksore, Teste te Provimeve etj. Andaj behu pjese e jona, regjistrimi juaj ndihm per dike.

Me rrespekt Saffi i M-G


Www.Mjeksia-Grup.tk
Www.Mjeksia-Grup.com
Www.Mjeksia-Grup.yforum.biz



Mjeksia-Grup
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mjeksia-Grup


 

 Gjykata shpall vendimin më 10 nëntor

Shko poshtë 
AutoriMesazh
iliriana
Studentë i FM-së
Studentë i FM-së
iliriana


<b>Postime</b> Postime : 3702

Gjykata shpall vendimin më 10 nëntor Empty
MesazhTitulli: Gjykata shpall vendimin më 10 nëntor   Gjykata shpall vendimin më 10 nëntor I_icon_minitimeFri Nov 05, 2010 5:33 am

Gjykata shpall vendimin më 10 nëntor F.1104222807924_m
Nexhat Daci

Lideri i LDD-së, Nexhat Daci, mund të dënohet nëse trupi gjykues i Gjykatës së Qarkut në Prishtinë, i përbërë nga dy gjyqtarë të EULEX-it dhe një vendor, merr parasysh kërkesën e prokurores, Fikrie Krasniqi, e cila në fjalën përfundimtare, të enjten, kërkoi dënimin e tij dhe të ish-këshilltarit të tij, Ahmet Alishani.
Daci akuzohet se në pozitën e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, ka keqpërdor rreth 36 mijë euro nga buxheti i këtij institucioni, për nevoja private.

Mbrojtja dhe i akuzuari Daci thanë se nuk ka prova që trupi gjykues ta shpallë fajtor akademikun, njofton Koha. Në fjalën përfundimtare, lideri i LDD-së tha se kjo akuzë i është veshur atij me qëllim, nga njerëzit që e kanë sjellë Kosovën në situatën në të cilën tash gjendet.

Megjithëse ai nuk përmendi askënd me emër, u nënkuptua se këto akuza i drejtohen ish-presidentit Sejdiu dhe kryeministrit në largim Thaçi. Gjykimin kundër tij, Daci e quajti telenovelë të UNMIK-ut. “Kjo ka qenë një telenovelë politike nga UNMIK-u, të kërkuar fuqishëm prej njerëzve pa traditë politike dhe pa ndjenjë kombëtare”, tha Daci.

Ish-kryetari i Kuvendit akuzohet se ka përvetësuar dy gjeneratorë në vlerë prej 36 mijë eurosh të cilët i ka instaluar në shtëpinë e tij në Prishtinë dhe vilën në Brezovicë. Ndërsa ish-këshilltari i tij, Ahmet Alishani, ngarkohet se ka dhënë urdhër që gjeneratorët të dërgohen në shtëpitë e Dacit. Vendimi i gjykatës do të jepet më 10 nëntor.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjykata shpall vendimin më 10 nëntor
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mjeksia-Grup :: Kendi i Lajmeve :: Lajmet-
Kërce tek: